Start Archiwum Z pielgrzymką do domu

Relikwie bł. o. Honorata Koźmińskiego przybyły do Parafii Tłuchowo w 2006 roku.
Od 5 lipca 2009 roku wierni z parafii modlą się do świętego już nie tylko w murach tłuchowskiej świątyni, ale we własnych domach. Bł. o Honorat odwiedza każdą rodzinę. Relikwie błogosławionego kapłana i zakonnika przebywają w domach wiernych 24 godziny. Peregrynacja ma charakter rodzinny – gospodarze zanoszą swoje modlitwy we własnych intencjach, w intencjach rodzin oraz powołań kapłańskich.
Relikwie o. Honorata przyjęła ostatnio w swoje progi rodzina Anny i Zbigniewa Przymirskich z wioski Mysłakówko. Dla rodziny pani Anny to szczególne wydarzenie.
Cieszymy się, że w naszym domu możemy gościć bł. o. Honorata. To nasze z nim spotkanie jest okazją, aby całą rodziną, mimo różnorodnych codziennych zajęć, uklęknąć do wspólnej modlitwy. Odwiedziny te są także okazją, by lepiej poznać niezwykłą postać błogosławionego, zgłębić jego życie i działalność. Jesteśmy pełni podziwu dla tego błogosławionego zakonnika przede wszystkim dlatego, że w okresie zniewolenia Polski założył tak wiele bezhabitowych zakonów – powiedziała pani Anna Przymirska.

Ks. kan. Andrzej Zakrzewski proboszcz Parafii Tłuchowo, którego staraniem relikwie błogosławionego Honorata Koźmińskiego znalazły się w tłuchowskiej świątyni przewiduje, że peregrynacja relikwii zakończy się w przyszłym roku. Cieszy mnie fakt, że podczas tej swoistej pielgrzymki o. Honorata wierni z mojej parafii nabierają duchowych sił – mówił ks. Andrzej Zakrzewski.