Start Duszp. Strażaków VII Adwentowe Zamyślenia Strażackie w Parafii Tłuchowo

Kapelan strażaków diecezji płockiej ks. kan.  Andrzej Zakrzewski  od  roku 2005  zaprasza druhów i ich rodziny na szczególne przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez uczestnictwo w Adwentowych Zamyśleniach Strażackich. Tegoroczne VII już Zamyślenia Strażackie odbyły się  w tłuchowskiej świątyni 4 grudnia. W uroczystej Mszy świętej w intencji strażaków i ich rodzin wzięło udział ok. 200 strażaków – przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tłuchowo, Bądkowo, Dobrzyń n. Wisłą, Skępe, z powiatu sierpeckiego oraz Państwowych Straży Pożarnych z Lipna i Sierpca.  Uroczystość uświetniły przybyłe na adwentowe modlitewne spotkanie 32 poczty sztandarowe. Obecni byli również Wójtowie Gmin: Tłuchowo, Mochowo i Rościszewo.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prof. Daniel Brzeziński, który w wygłoszonej homilii powiedział: Jesteście powołani do zadań szczególnych, do służenia człowiekowi. Dziękujemy Bogu, że nie brakuje ludzi odważnych sercem i duchem, którzy nie skupiają się tylko na swoim życiu, na swoich problemach i troskach. Ludzi, którzy umieją i pragną pomagać innym, bo odczytali Boże powołanie i taką drogę wybrali. Bogu niech będą dzięki za Was strażaków, za Wasze rodziny, które wspomagają Was  na co dzień. W imieniu ks. bp. Romana Marcinkowskiego, który nie mógł przybyć na to spotkanie, składam wyrazy uszanowania za Waszą niedającą się oszacować służbę Bogu i ludziom.

Na zakończenie ks. kan. Andrzej Zakrzewski - diecezjalny kapelan strażaków, proboszcz parafii Tłuchowo podziękował wszystkim przybyłym i złożył bożonarodzeniowe życzenia, zapraszając na zamyślenia za rok.

VII  Adwentowe Zamyślenia Strażackie uświetnił występ chóru nauczycieli GLORIA, Gminno – Parafialnej Orkiestry Dętej z Tłuchowa oraz przybyłej gościnnie orkiestry OSP z Gozdowa pod kierunkiem dh. Edwarda Wielgóckiego.