Start Archiwum Rekolekcje Wielkopostne

„Kościół naszym domem” – pod takim hasłem odbywały się w dniach 18-20 marca Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Przez trzy dni mogliśmy korzystać z sakramentu spowiedzi oraz uczestniczyć w Mszach św. z naukami rekolekcyjnymi, które głosił o. Józef Łaski z zakonu oo. Kapucynów w Zakroczymiu.

W ten szczególny czas spotkania z Bogiem i z samym sobą, czas nauki mądrości i roztropności, bycia lepszymi i wyrozumialszymi wsłuchiwaliśmy się w jakże proste i mądre słowa ojca rekolekcjonisty, który podkreślał, że Kościół jest naszym domem. Domem, w którym spotykamy się z radością, do którego wracamy ze skruchą, w którym uczymy się żyć zgodnie z przykazaniami. Fundamentem tego domu – jak mówił o. Józef Łaski – jest nasz dom rodzinny. Naszym zadaniem jest odnalezienie się w Domu Bożym, abyśmy umocnieni Eucharystią nieśli świadectwo wiary i dobroci.

Umocnieni udziałem w Eucharystii, nauką rekolekcyjną i pojednaniem z Bogiem i bliźnimi oczekujmy więc Cudu Zmartwychwstania.