Start Archiwum Wizytacja Kanoniczna ks. bp Romana Marcinkowskiego

1 maja br. ks. bp Roman Marcinkowski wizytował Parafię Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie. O godzinie 9:00 ks. biskup w asyście ministrantów i strażaków udał się na pierwszą Mszę św. Przed progiem tłuchowskiej świątyni wierni powitali ks. biskupa chlebem i solą oraz pieśnią powitalną w wykonaniu zespołu ludowego „Tłuchowiacy”. Następnie ks. biskup przyjął gorące słowa powitania od proboszcza parafii ks. Andrzeja Zakrzewskiego oraz dorosłych i najmłodszych parafian.

Msza św. której przewodniczył biskup płocki odprawiona została w intencji dzieci i matek oczekujących potomstwa. Po uroczystej Mszy św. ks. biskup spotkał się z grupami działającymi w tłuchowskiej parafii: Radą Parafialną, ministrantami i lektorami, asystą, członkami Akcji Katolickiej, scholą i Kołem Biblijno-Liturgicznym, grupą modlitewną bł. Ojca Honorata Koźmińskiego, Zespołem Redakcyjnym Apostoła, Tłuchowskich Zeszytów Historyczno – Społecznych oraz parafialnej strony internetowej, grupą liturgiczno – artystyczną oraz strażakami.

O godzinie 12:00 odbył się sakrament  bierzmowania, po którym ks. biskup udał się na tutejszy cmentarz parafialny, aby pomodlić się w intencji zmarłych duszpasterzy i parafian.