Start Archiwum Pielgrzymka parafian z Tłuchowa i Ligowa

W dniach 3-5 maja 2012 roku parafianie z Parafii Tłuchowo i Ligowo odbyli pielgrzymkę do Kowar, Karpacza, Krzeszowa, Jeleniej Góry, Pragi, Książa i Wrocławia.

Podziwiali m.in. europejską perłę Baroku czyli Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w Diecezji Legnickiej. Zwiedzili Karpacz i Jelenią Górę. Nie lada atrakcją okazał się pobyt w Pradze, gdzie pielgrzymi podziwiali cały kompleks praskich zabytków m.in. Stare Miasto, stary pałac królewski, Bazylikę i Klasztor św. Jerzego, Złotą uliczkę, Katedrę św. Vita. Ponadto zwiedzili Jelenią Górę, a w niej podziwiali m.in. Cerkiew św. Piotra  i Pawła, Ratusz, Bramę Wojanowską. Chociaż nie udało się zobaczyć wnętrza Zamku Książ, którego zwiedzanie było kolejnym punktem pielgrzymki, to jednak zwiedzający mogli podziwiać przepiękny kompleks zamkowy okalający tę piękną budowlę. Ostatnim punktem pielgrzymki była wizyta we Wrocławiu, gdzie nasi pielgrzymi zobaczyli m.in. Stare Miasto i słynną Panoramę Racławicką.