Start Duszp. Strażaków Bieg Strażaka łączy parafię

15 lipca mieszkańcy Gminy Tłuchowo pow. lipnowski obchodzili Dzień Tłuchowa - coroczne święto, integrujące lokalną społeczność i cieszące się dużą popularnością. W programie tegorocznego Dnia Tłuchowa znalazły się m.in.: Gminny Turniej Piłki Nożnej, rajd rowerowy, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów i grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, pokaz pracy psa policyjnego, pokaz akcji ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej z Lipna, występ gwiazdy wieczoru oraz zabawa taneczna. Wzorem lat ubiegłych odbył się również V Bieg Strażaka o Puchar św. Floriana. Do biegu na około kilometrowym odcinku zgłosiło się 7 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tłuchowo. Wśród najlepszej trójki znalazły się: na miejscu I - OSP Trzcianka, na drugim - OSP Koziróg Leśny, na III - OSP Mysłakówko. Kolejne miejsca zajęły: OSP Tłuchowo, OSP Jasień, OSP Borowo, OSP Źródła. W biegu indywidualnym zwyciężyli: na miejscu I - Kamil Markuszewski z OSP Mysłakówko, na miejscu II - Krzysztof Baranowski z OSP Koziróg Leśny, na III - Bogusław Korzeniewski z OSP Trzcianka. Bieg o Puchar św. Floriana z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego inicjatorem oraz fundatorem nagród jest Kapelan Diecezjalny Strażaków ks. Andrzej Zakrzewski, proboszcz tutejszej parafii. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Tłuchowa zostało przyznane jeszcze jedno wyróżnienie - Nagrodę Kapelana Diecezjalnego Strażaków w dowód uznania za wieloletnią działalność, zaangażowanie i wytrwałość w pracy na rzecz środowiska, społeczeństwa i ochrony przeciwpożarowej otrzymał dh Józef Żurawski z OSP Jasień. Jest to nagroda, przyznana przez ks. kapelana po raz drugi. Jak mówi sam ks. Andrzej Zakrzewski: Takie właśnie inicjatywy są najlepszym sposobem na integrowanie gminy i parafii. Mamy już wybory Tłuchowowianina Roku, Przegląd Pieśni Patriotyczno – Religijnej, Zamyślenia Strażackie, Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii i Bieg o Puchar św. Floriana. To nas łączy i daje wiele radości. Pomysłodawcą wszystkich tych imprez jest ks. Andrzej Zakrzewski. Gratulujemy takich inicjatyw i życzymy powodzenia.