Start Archiwum Wychowywać...Ale Jak? II Tydzień Wychowania 16-22 września 2012 r.

W dniach 16 -22 września 2012 r. z inicjatywy Konferencji Episkopatu w całej  Polsce odbywać się będzie II Tydzień Wychowania. Towarzyszyć mu będzie temat: Wychowywać...ale jak? Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

Każdego dnia w czasie Mszy św., w ramach krótkiej homilii, poruszana będzie  problematyka wychowawcza, która pozwoli wspólnie się zastanowić, jak owocnie wychowywać dziś dzieci i młodzież.

II Tydzień Wychowania w Parafii Tłuchowo otworzył
ks. dr Marek Wilczewski z Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej. Podczas kazania, nawiązując do Ewangelii, powiedział:

Fundamentem związku mężczyzny i kobiety, fundamentem małżeństwa, a potem rodziny powinna być wzajemna miłość. Miłość, która nie polega jedynie na stawianiu wymagań innym osobom i zaspokajaniu własnych potrzeb. (...)

Ewangelia uczy, że prawdziwa miłość to pragnienie dobra drugiej osoby. Kochać to chcieć tego, co najlepsze dla osoby kochanej! Zabiegać o jej szczęście! Nie swoje – ale jej. Nawet wtedy, kiedy domaga się to jakieś ofiary, poświęcenia z mojej strony. Jezus wyraźnie mówi:„Kto chce pójść za Mną, niech weźmie swój Krzyż i niech Mnie naśladuje...” - a więc: kto chce Mnie kochać, musi być gotów do ofiary (...)

I taka właśnie miłość – miłość, o której święty Paweł powie w Liście do Koryntian, że „nie szuka swego” – taka właśnie miłość powinna łączyć męża i żonę, rodziców i dzieci, dziadków i wnuków. Po prostu rodzinę (…).

Przeżywamy Tydzień Wychowania katolickiego. Z tej okazji życzę Wam Kochani, aby także dzisiaj, tym co łączy nasze rodziny nie był tylko ten sam klucz od domu czy mieszkania, ale prawdziwa miłość. Życzę także, aby w naszych domach chciały nam przejść przez gardło te proste, ale jakże głębokie i ważne słowa: kocham cię.

Podczas kolejnych dni II Tygodnia Wychowania modlić się będziemy w intencji: uczniów gimnazjum, szkół podstawowych i przedszkoli z naszej parafii; rodziców; prześladowanych chrześcijan; nauczycieli. Tydzień Wychowania zakończy pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa.