Start Archiwum "Orlik" w Tłuchowie

W dniu 18 października 2012 r. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie, wybudowanych w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał w asyście przedstawicieli powiatu i województwa wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski. Poświecenia nowo oddanego obiektu sportowego dokonał ks. kan. Andrzej Zakrzewski.

Otwarcie tego typu kompleksu nie obyło by się bez udziału  licznie zebranych uczniów i nauczycieli  tutejszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie obu szkół zaprezentowali swoje umiejętności sportowe podczas występów wokalnych, taneczno- akrobatycznych oraz ćwiczeń z piłką. Atrakcją dla wszystkich uczestników okazał się mecz rozegrany pomiędzy drużyną nauczycieli a pracownikami Urzędu Gminy Tłuchowo. Ku uciesze wszystkich mecz zakończył się remisem 1:1. Całość uroczystości uświetnił występ Gminno-Parafialnej Orkiestry Dętej pod batutą Józefa Jankowskiego.