Start Duszp. Strażaków Strażackie Adwentowe Zamyślenia

Już po raz dziewiąty w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie odbyło się adwentowe modlitewne spotkanie strażaków. Na Zamyślenia Strażackie zaproszeni zostali, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele straży pożarnych z całego powiatu sierpeckiego oraz gmin: Brudzeń Duży, Skępe, Dobrzyń nad Wisłą, Lipno. Mszy św. w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Jego przybycie do tłuchowskiej świątyni wiązało się z jeszcze jednym ważnym wydarzeniem – jubileuszem 125-lecia poświecenia kościoła parafialnego i odsłonięciem tablicy pamiątkowej, poświęconej ks. proboszczowi Stanisławowi Nowakowskiemu oraz ówczesnym parafianom – budowniczym tejże świątyni.

Piękną tradycją jest to, że tutejszy kościół, który obchodzi 125-lecie poświęcenia jest miejscem zamyślenia dla strażaków, którzy w ten sposób chcą swoje życie – piękną szlachetną posługę niesienia pomocy innym, zagrożonym pożarem, katastrofą, kataklizmem – wiązać z Bogiem i jego nauką, z dążeniem do nieustannej przemiany umysłów i serca, by stawać się czytelnym obrazem Boga – mówił do strażaków podczas kazania ks. bp Roman Marcinkowski.

Zamyślenia strażackie skupiają na modlitwie wielu strażaków ochotników i ich rodziny, jak również przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca. W tegorocznych Adwentowych Zamyśleniach Strażackich, które odbyły się 8 grudnia w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

W bieżącym roku zamyślenia takie odbyły się już w Dzierżeninie (dekanat serocki) i Tłuchowie, a kolejne spotkania modlitewne dla strażaków odbędą się w parafii Dulsk (dekanat Dobrzyń nad Drwęcą) oraz  w Radzanowie (dekanat bodzanowski).