Start Duszp. Strażaków Powołani do świętości

W II Niedzielę Wielkiego Postu (16 III 2014 r.) odbyły się Strażackie Zamyślenia Wielkopostne dla strażaków z okolic Gąbina i Gostynina. Tym razem odbyły się one w Dobrzykowie. Centralnym punktem uroczystości była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił kapelan strażaków pow. płockiego ks. Roman Bagiński, który w słowach skierowanych do zebranych na Eucharystii zaznaczył: Spotykamy się w naszej strażackiej rodzinie, aby sobie przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Na spotkanie modlitewne strażaków przybyli także: Adam Sierocki – Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Krzysztof Jadczak – burmistrz miasta i gminy Gąbin oraz dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Płocku. Uroczystość uświetniła orkiestra strażacka z Gąbina pod batutą dh Tadeusza Zalewskiego. Nad godnym i sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali: ks. prob. Marek Mizerski i dh Bogdan Stemplewski – Prezes Oddziały Gminnego OSP RP w Gąbinie. Spotkanie zakończyła wspólna agapa w miejscowej strażnicy. Należy zaznaczyć, że były to drugie tegoroczne Zamyśleni w diecezji. Wcześniej odbyły się one w Sońsku k. Ciechanowa. Przed nami jeszcze modlitewne spotkania strażaków w Orszymowie, Gralewie i Zielonej Ciechanowskiej.