Start Duszp. Strażaków W strażackiej zadumie

W czwartą Niedzielę Wielkiego Postu (30 marca br.) w Orszymowie na Strażackich Zamyśleniach Wielkopostnych spotkało się 120 strażaków. W miejscowej świątyni pw. św. Floriana zgromadzili się druhny i druhowie z jednostek OSP z dekanatów: bodzanowskiego i wyszogrodzkiego. Mszę św. w ich intencji odprawił i kazanie wygłosił kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski, który w słowach skierowanych do zebranych powiedział m.in.: Na Kalwarii z miłości do ludzi umarł Chrystus. Jako ludzie wierzący mamy obowiązek na tę miłość dać odpowiedź. Naszą odpowiedzią jest codzienne zachowanie X Bożych Przykazań. Proboszcz parafii, ks. kan. Grzegorz Jendrzejewski, korzystając z okazji modlitewnego spotkania, zaprosił strażaków na przyszłoroczną uroczystość.

Zdjęcia: Andrzej Jeznach