Start Duszp. Strażaków Jak żyć, aby osiągnąć życie wieczne?

W V Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Zielonej (dekanat przasnyski) zebrali się strażacy z okolicznych jednostek OSP, aby przeżyć IV Strażackie Wielkopostne Zamyślenia. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej. W kazaniu ksiądz kapelan powiedział między innymi: Gromadzimy się dzisiaj, aby w klimacie Wielkiego Postu zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: Jak żyć, aby osiągnąć się zbawić? Pismo św. poucza nas, że z podobnym pytaniem zwrócił się do Chrystusa bogaty młodzieniec: Panie, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Odpowiedzi na tak postawione lub podobne pytanie oczekuje wiele osób. Coraz częściej wołają: Jak żyć?

Nasze odpowiedzi muszą być bardzo mądre, wyważone i realne w wykonaniu.  Wiemy, że codzienne życie ma bowiem wpływ na nasze zbawienie. Wzorcem odpowiedzi na postawione wyżej pytanie jest podpowiedź samego Chrystusa: Jeżeli chcesz wejść do królestwa Bożego zachowuj przykazania.

Strażacy skorzystali również  w tym dniu ze spowiedzi św. W konfesjonale służył im ks. Andrzej Rutkowski – proboszcz parafii Węgra. Natomiast gospodarz, ks. kan. Zbigniew Kurkiewicz, zaprosił druhny i druhów do Zielonej - za rok -na V już Zamyślenia. Uroczystość uświetniła miejscowa strażacka orkiestra.