Start Duszp. Strażaków Płocki Dzień Strażaka

Pierwsze dni maja to czas strażackich uroczystości. 4 maja przypada bowiem liturgiczne wspomnienie św. Floriana – patrona wszystkich strażaków. Dlatego też 9 maja Państwowa Straż Pożarna w Płocku obchodziła swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się na placu ćwiczebnym JRG nr 2 na Radziwiu, gdzie wmurowany został Akt Erekcyjny, a kapelan diecezjalny strażaków ks. Andrzej Zakrzewski dokonał poświęcenia wznoszonej tam strażnicy. Druga cześć uroczystości miała miejsce przed Płockim Ratuszem. Przybył na nią również kapelan mazowieckich strażaków ks. Jerzy Sieńkowski. Na płockiej starówce siedmiu nowych strażaków złożyło uroczyste ślubowanie. Wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Następnie przekazano strażakom nowoczesny sprzęt do walki nie tylko z pożarami, który został poświęcony przez księży kapelanów.