Start Archiwum Laureat nagrody „Tłuchowianin Roku 2014” wybrany

Od momentu wręczenia pierwszego wyróżnienia dla osoby, która swą aktywnością i zaangażowaniem wniosła indywidualny wkład w funkcjonowanie i rozwój Gminy Tłuchowo, minęło już 11 lat. Inicjatorem nagradzania tłuchowskich społeczników i tym samym tradycji przyznawania honorowego tytułu Tłuchowianin Roku, był ks. Andrzej Zakrzewski – proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie.

Przyznanie zaszczytnego tytułu corocznie poprzedzane jest Mszą św. w intencji samorządowców i pracowników Urzędu Gminy Tłuchowo. 25 stycznia br. podczas  corocznej gali, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, tytuł Tłuchowianin Roku 2014 przyznano Tadeuszowi Wyrostkiewiczowi - wieloletniemu nauczycielowi i wychowawcy oraz społecznikowi.

Kapituła doceniła wieloletnią działalność zawodową i społeczną Tadeusza Wyrostkiewicza. (…) to nie tylko nauczyciel z wieloletnim dorobkiem dydaktycznym, ale również innowator wszelkich nowinek technicznych. (…) Po odejściu na emeryturę, od roku 2008, zaangażował się w działalność zespołu „Tłuchowianie”. Tej pracy poświęca się bez reszty – podała m.in.  w uzasadnieniu sekretarz Kapituły - Urszula Brożek.

Tadeusz Wyrostkiewicz był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w latach 1975 – 1978, jako nauczyciel prowadził przedmiotowe koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży, w latach 1979 – 1988 był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Mysłakówku, później zastępcą Gminnego Dyrektora Szkół w Tłuchowie oraz Inspektorem Oświaty. Współorganizował pierwsza pracownię komputerową w Szkole Podstawowej, a następnie w Gimnazjum w Tłuchowie. Obecnie jest aktywnym członkiem Zespołu Folklorystycznego „Tłuchowianie”, z którym koncertuje po całej Polsce, rozsławiając gminę Tłuchowo. Wręczenia pamiątkowej statuetki dokonał Wójt Gminy Tłuchowo – Krzysztof Dąbkowski.

Podczas uroczystości wręczono również nagrodę Srebrne Pióro ufundowaną przez

ks. Andrzeja Zakrzewskiego, przyznawaną osobom, które promują gminę i parafię na łamach prasy. Tegoroczną nagrodę odebrała Edyta Gąsiorowska –  redaktor naczelna Tłuchowskich Zeszytów Historyczno-Społecznych, autorka artykułów prasowych i internetowych oraz Radosław Różycki- redaktor naczelny biuletynu parafialnego Apostoł oraz parafialnej strony internetowej.

Z rąk Wójta Gminy Tłuchowo Krzysztofa Dąbkowskiego nagrodę rzeczową odebrał również Wojciech Bógdał – młody motoparolotniarz, który w ubiegłym roku zdobył tytuły: Slalomowego Mistrza Europy podczas zawodów we Francji, podwójnego Mistrza Świata w kategoriach drużynowej i narodowościowej na zawodach rozgrywanych na Węgrzech, podwójnego Wicemistrza Polski w konkurencjach klasycznych i slalomowych.

Dalszą część wieczoru umilił przybyłym na uroczystą galę kabaret Koń Polski.

Wszystkim laureatom gorąco gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.