Start Archiwum Dekanalny Konkurs Biblijny za nami

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku, corocznie organizuje konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych. Chętni uczniowie, którzy  pod kierunkiem swoich katechetów zdobywają wiedzę religijną, pokonują poszczególne etapy od szkolnego poprzez parafialny, dekanalny, aż po diecezjalny.

W środę 4 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Mysłakówku i w Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie odbyły się dekanalne eliminacje konkursu biblijnego: „Ewangelia według św. Łukasza” – dla uczniów  szkół podstawowych i konkursu wiedzy religijnej „Benedictus”, którego tematem byli „Bohaterowie biblijni w Księdze Sędziów i w Księdze Rut”- dla uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w: Bożewie, Mochowie i Mysłakówku. Do etapu dekanalnego przystąpiło po dwóch uczniów z każdej parafii,  którzy otrzymali najlepszy wynik podczas eliminacji szkolnych i parafialnych. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, która była owocem wnikliwego czytania  i analizowania Pisma Świętego, samodzielnych poszukiwań oraz czytania dodatkowej literatury religijnej wskazanej przez organizatora konkursu.

Najlepszymi wśród najlepszych okazali się:

Jakub Niździński i Szymon Mrowicki ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku

Maciej Wiśniewski z Gimnazjum w Mochowie i Emilia Winnicka z Gimnazjum w Tłuchowie.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału diecezjalnego, który odbędzie się maju.

Anna Tłuchowska