Start Duszp. Strażaków W Chamsku ze św. Florianem

2 maja br. strażacy z gminy Żuromin rozegrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Floriana. I miejsce  zajęła jednostka OSP Żuromin, na miejscu drugim uplasowała się drużyna OSP Chamsk, miejsce trzecie natomiast wywalczyła OSP Będzymin.

Po pełnych emocji sportowych wydarzeniach, strażacy z parafii Chamsk wzięli udział w Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Podczas kazania głoszonego do zebranych na Mszy św. ks. kapelan nawiązał do męczeńskiej śmierci patrona parafii, podkreślając m.in. nierozerwalną więź Rycerzy św. Floriana z Bogiem i ludźmi. Powiedział m.in.: Za chwilę poświęcimy figurę św. Floriana, który jest dla nas wzorem dochowania wierności Chrystusowi. Nasz Patron wolał wybrać śmierć. Nie zdradził Zbawiciela. Mimo że od jego śmierci minęło kilkanaście wieków, jego postawa zachęca nas do wierności Bogu w wielkich i małych sprawach.

Po Mszy św. ks. Andrzej Zakrzewski pobłogosławił nową figurę – cokół z usytuowaną postacią św. Floriana – patrona strażaków, wykonaną bezinteresownie przez Tadeusza Stańczaka i Jerzego Markuszewskiego. Figurę ufundował prezes OSP Chamsk – Tomasz Karolewski wraz z małżonką Aliną, natomiast tablicę pamiątkową ofiarował Andrzej Redkowski z Żuromina.

Inicjatorem tych działań był proboszcz parafii św. Floriana w Chamsku - ks. Artur Rogala.