Start Duszp. Strażaków Powiatowy Dzień Strażaka w Karniewie

7 czerwca br. w kościele parafialnym w Karniewie (powiat Maków Maz.) zgromadziło się ok. 300 strażaków  z PSP i OSP , aby prosić św. Floriana -swego patrona - o wstawiennictwo u Boga. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył diecezjalny duszpasterz strażaków ks. Andrzej Zakrzewski. W kazaniu skierowanym do druhów ksiądz kapelan powiedział między innymi: Św. Florian zrealizował w swoim życiu zachętę Chrystusa „ Do każdego, który przyzna się do Mnie przed ludźmi przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Nasz Patron męczeńską śmiercią zaświadczył o swojej wierze. Nie zapalił kadzideł bożkom pogańskim. Nie ocalił życia! Dlatego przez wieki jest wzorcem, który wskazuje na wierne trwanie przy Chrystusie, który jest Drogą, którą trzeba kroczyć. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, w której uczestniczyli wszyscy strażacy. Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Sławomir Filipski złożył wszystkim przybyłym serdeczne życzenia i podziękowania. Dalsza część uroczystości odbyła się przed strażnicą OSP Karniewo.