Start Duszp. Strażaków Poświęcenie i nadanie sztandaru

13 czerwca br. w Kolczynie (parafia Gozdowo) odbyła się uroczystość poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru OSP Kolczyn. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. sprawowanej w miejscowej kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków naszej diecezji. Kazanie wygłosił miejscowy proboszcz ks. kan. Stanisław Opolski. W czasie eucharystii ks. kapelan Andrzej Zakrzewski poświęcił   nowy sztandar. Dalsza cześć uroczystości miała miejsce przed miejscową strażnicą. Po przekazaniu sztandaru zasłużeni druhowie otrzymali medale i wyróżnienia za wierną służbę. Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Gozdowo pod batutą druha Edwarda Wielgóckiego.  Obecni byli strażacy z dwunastu jednostek OSP. Nie zabrakło również władz samorządowych, kapelana gminnego ks. Kan. Franciszka Kucia oraz brygadiera Marcina Strześniewskiego z PSP w Sierpcu.