Start Archiwum Pielgrzymka do Częstochowy i Gidl

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 5.00 rano, udaliśmy się z pielgrzymką autokarową do Częstochowy. Czas podróży wypełniony modlitwą i śpiewem bardzo szybko minął. O godzinie 9.30 byliśmy w Częstochowie. W ciszy i skupieniu weszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu, by wspólnie pokłonić się Matce Bożej, z dziecięcą… ufnością›… spojrzeć w Jej cudowne oblicze i przedstawić te prośby i dziękczynienia, z którymi wyruszyliśmy z Tłuchowa.

Przed Mszą Świętą zwiedziliśmy jeszcze Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Arsenał i byliśmy na Wałach Jasnogórskich. O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej  w kaplicy Cudownego Obrazu zawierzając Panu Bogu i Pani Jasnogórskiej wszystkie nasze sprawy.

Po Mszy Świętej  był czas wolny na posiłek, prywatne zwiedzanie i  na osobistą… modlitwę. Z Częstochowy wyjechaliśmy o godzinie 14.00.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie czczony jest wyorany z ziemi wizerunek Maryi, szczególnej patronki rolników i górników. Matka Boża w Gidlach cieszy się sławą uzdrowicielki chorych. Krążą wśród wiernych opinie, że Matka Najświętsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidli - lekarką ciał. Zachowało się bardzo wiele świadectw, pisanych i malowanych na tabliczkach wotywnych wieszanych wokół ołtarza, mówiących o dokonanych dzięki Jej wstawiennictwu cudownych uzdrowieniach. W kaplicy Matki Bożej mogliśmy podziwiać wspaniały ołtarz, w którym za sprawą kunsztu architekta maleńka figurka, bo zaledwie 9 centymetrowa Matki Bożej Gidelskiej, nie tylko nie ginie, ale jest dobrze widoczna i przyciąga naszą uwagę. Na stróżów tego miejsca wybrano dominikanów, jako gorliwych czcicieli Maryi.

O godzinie 20.30 szczęśliwie dotarliśmy do Tłuchowa.

Dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej za szczęśliwą podróż i prosimy o wysłuchanie naszych modlitw.

Ks. Marek Czarciński