Start Archiwum Pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skępem

Dnia 7 września 2015 roku z naszej parafii po raz kolejny wyruszyła piesza oraz rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium w Skępem. Pomimo padającego deszczu i chłodnej aury, po Mszy świętej sprawowanej przez księdza Marka Czarcińskiego, parafianie z pieśnią na ustach udali się w podróż ku czci narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy Źródeł z ogromną gościnnością przyjęli wszystkich przybyłych, a także przygotowali dla nich poczęstunek, który dodał energii na dalszą drogę.

W Skępem przy Jeziorze Świętym do pielgrzymów dołączyła Gminno-parafialna orkiestra dęta. Przy dźwiękach instrumentów muzycznych wierni uroczyście przeszli ulicami miasta, by po długiej wędrówce dotrzeć do Domu Matki Skępskiej. Na miejscu Ojcowie Bernardyni serdecznie powitali naszych parafian. Był czas na wspólną modlitwę, zaś wieczorem odbyły się Nieszpory Maryjne z kazaniem pod przewodnictwem prowincjała z Ukrainy – o. Dobrosława Kopysteryńskiego. We wtorek 8 września po sumie odpustowej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, parafianie udali się w drogę powrotną. Pogoda w tym roku nie była zbyt łaskawa, jednak dobre samopoczucie, wzajemna życzliwość i solidarność towarzyszyła wszystkim uczestnikom, bo pielgrzymka ma w sobie niezwykłą moc – łączy ludzi, buduje dobro i zbliża nas do Pana Boga.

Klaudia Przymirska