Start Archiwum Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

25 października na wszystkich Mszach świętych wolontariusze z naszego Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży przeprowadzili akcję „Napełnij Dzban”. Celem akcji było przybliżenie idei Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii , Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Inicjatorem i patronem Światowych Dni  Młodzieży jest święty Jan Paweł II.

Ostatni raz Polska była gospodarzem Światowych Dni  Młodzieży  w 1991 roku – wówczas młodzi z całego świata zebrali się w Częstochowie, by tam wspólnie modlić się i oddawać cześć Bogu. Teraz ponownie przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia. Centralne spotkanie młodych odbędzie się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Główne obchody zostaną poprzedzone pobytem grup zagranicznych w każdej diecezji w kraju – w naszej płockiej diecezji spotkania te zaplanowano od 20 do 25 lipca 2016 roku. Sześciodniowy program obejmuje: dzień zakwaterowania i otwarcia, dzień kultury i historii, dzień miłosierdzia, dzień wspólnoty i świadectwa, dzień rodziny i rekreacji oraz dzień posłania i wyjazdu.

Już teraz każdy z nas może włączyć się w Światowe Dni Młodzieży. Wciąż prowadzona jest rejestracja wolontariuszy, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży  będą pomagać m.in. w obsłudze spotkań modlitewnych i artystycznych czy chociażby w opiece i pomocy młodzieży zagranicznej w dotarciu do punktów spotkań i zakwaterowania. Istnieje także możliwość przyjęcia pielgrzyma – osoby z innego kraju, która na czas Światowych Dni Młodzieży może zagościć w naszym domu.

Na stronie internetowej: ddmstudnia.pl można uzyskać szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na wszelkie pytania związane z organizacją spotkania młodych w Krakowie.

Klaudia Przymirska