Start Duszp. Strażaków V Płockie Zaduszki Strażackie

Po raz kolejny strażacy powiatu płockiego oraz gminy Tłuchowo, w niedzielę 8 listopada, spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji zmarłych druhen i druhów. Uroczystą Mszę św. w kościele św. Dominika w Płocku poprzedził koncert zespołu muzyczno – wokalnego „PAX et BONUM”, który już od 35 lat uświetnia swoją obecnością wiele uroczystości.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Roman Bagiński – kapelan strażaków powiatu płockiego.

Odprawiamy te Zaduszki -  Strażackie Zaduszki – nie żeby stawać tu przed ołtarzem łzawej czy udawanej żałoby. Ale dla tego, że tak trzeba. Dlatego, że tego domaga się nasze człowieczeństwo. A w to człowieczeństwo wpisane jest także poczucie wdzięczności. Właśnie z wdzięczności winniśmy naszym braciom druhom te Zaduszki. Coś im przecież zawdzięczamy: czasem życie, czasem przykład, czasem prostą męska solidarność, czasem szkołę zwyciężania siebie i swoich słabości, a czasem to, że staliśmy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim i przez pół godziny patrzyliśmy sobie w oczy… Podczas tych Zaduszek patrzymy w oczy tych, co odeszli. Bo kościół, obok grobów, to najbardziej naturalne miejsce łączenia się ze zmarłymi- tymi słowami zwracał się do zebranych w płockiej świątyni ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak.

Modlitewne zaduszkowe spotkania braci strażackiej wpisały się już w kalendarz diecezjalnych uroczystości.  Nad ich organizacją czuwają niezmiennie ks. Tadeusz Łebkowski – proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku i ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej.