Start Duszp. Strażaków I Zaduszki Strażackie w Gostyninie

15 listopada po raz pierwszy odbyły się w Gostyninie I Zaduszki Strażackie

Mszę św. w intencji zmarłych strażaków z pow. gostynińskiego, na którą przybyli przedstawiciele PSP i OSP z terenu powiatu, delegacja zaprzyjaźnionej OSP z Gąbina oraz władze samorządowe na czele z wicestarostą, celebrował miejscowy proboszcz ks. kan. Ryszard Kruszewski. Kazanie do zebranych w gostynińskiej świątyni wygłosił ks. kapelan Andrzej Zakrzewski.

Często bierzemy udział w zewnętrznie pięknych pogrzebach. Jest orkiestra, poczty sztandarowe, bardzo dużo kwiatów, liczne przemówienia itd. Ale wtedy często rodzi się pytanie. Co z duszą tego człowieka, którego ciało odprowadzamy na cmentarz? […] Zaduszki są więc okazją, aby zatrzymać się w prawdzie. Pomóc duszom naszych kolegów i pomyśleć o stanie swojej duszy. Wszyscy mamy jednakowe dwa punkty w życiorysach. Rodzimy się i umieramy. Wypełnienie tego czasu, pomiędzy urodzeniem o śmiercią, zależy tylko od nas czym go zapełnimy- mówił podczas eucharystii kaznodzieja.

Po Mszy św. poczty sztandarowe oraz wszyscy uczestnicy Zaduszek udali się pod pomnik św. Jana Pawła II,  gdzie delegacja strażaków złożyła wieniec z kwiatów.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali: ks. dziekan Ryszard Kruszewski oraz Prezes OSP Gostynin dh Karol Podleśny.