Start Duszp. Strażaków Jubileusz 50 – lecia OSP Grodkowo Zawisze

21 listopada br. jednostka OSP Grodkowo Zawisze, obchodziła jubileusz 50 – lecia istnienia.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Goleszynie, której przewodniczył miejscowy proboszcz – ks. Roman Godlewski.

Kazanie, do zgromadzonych na eucharystii strażaków i ich rodzin oraz władz samorządowych na czele z wójtem gminy Sierpc Krzysztofem Korpolińskim, wygłosił kapelan diecezji płockiej – ks. Andrzej Zakrzewski.

50 lat w życiu OSP Grodkowo Zawisze to długi okres, który druhowie na pewno ocenią oraz poczynią plany na przyszłość. Jak przystało na ludzi wierzących odchody jubileuszu rozpoczynają Mszą św. dziękczynną. Tak samo uczynili, kiedy świętowali 25 – lecie istnienia. Dobrze pamiętam ten dzień. Bowiem moja znajomość z druhami rozpoczęła się w 1987 r. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że podziwiałem strażaków z Grodkowa za to, że zawsze byli społecznikami. Tym strażakom zawsze chciało się pracować i to nie tylko dla straży. Druga ich cecha to stabilność w jednostce. W ciągu 50 lat działalności OSP Grodkowo miało tylko trzech prezesów. O czym to świadczy? O tym, że nasi jubilaci pamiętali o strażackiej dewizie: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” oraz o polskim przysłowiu: „ Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”- powiedział do zebranych ks. Andrzej Zakrzewski.

Mszę św. uświetniła oprawa muzyczna orkiestry OSP Goleszyn pod batutą dh Edwarda Wielgódzkiego. Po uroczystej Mszy św. nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń.