Start Duszp. Strażaków XI Adwentowe Zamyślenia Strażackie

Tłuchowska świątynia już po raz jedenasty gościła w swych progach strażaków i ich rodziny na Adwentowych Zamyśleniach Strażackich. Ich inicjatorem (od roku 2005) jest proboszcz parafii Tłuchowo ks. kan. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej. W adwentowym modlitewnym spotkaniu uczestniczyli, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele PSP z Lipna i Sierpca oraz strażacy OSP z powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. W tegorocznych Adwentowych Zamyśleniach Strażackich, które odbyły się 6 grudnia w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

Mszy św. przewodniczył bp Roman Marcinkowski. W słowach skierowanych do strażaków i ich rodzin ks. biskup powiedział m.in.: Drodzy druhowie, na co dzień jesteście dla innych, dla ich życia, zdrowia, bezpieczeństwa, dla ocalenia ich mienia. Można powiedzieć, że w ciągu roku jakby o sobie mniej pamiętacie. Dziś jest taka okazja, abyście zatrzymali się nad sobą. Aby każdy z was i ja razem z wami, zobaczył się w was dzieje. W waszych myślach, pragnieniach w waszym sercu. Możecie dziś zadać sobie pytanie: dlaczego ścieżki mojego życia nie są proste? „Bo chodzę wokół siebie, a nie koło Ciebie Boże”.

W bieżącym roku kolejne spotkania modlitewne strażaków odbędą się w Dulsku (12 XII), Malużynie (19 XII) oraz w Radzanowie k. Płocka (20XII).