Start Archiwum Wojciech Bógdał – Tłuchowianinem Roku 2015

Po raz dwunasty mieszkańcy gminy Tłuchowo wybrali laureata Honorowej Nagrody Tłuchowianin Roku 2015. Wyróżnienie to, przyznawane od 2004 roku z inicjatywy tutejszego proboszcza ks. Andrzeja Zakrzewskiego, otrzymują osoby, które swoją aktywnością i zaangażowaniem wnoszą indywidualny wkład w codzienne funkcjonowanie i rozwój gminy.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji samorządowców. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury dokonano oficjalnego ogłoszenia laureata tego zaszczytnego tytułu. Tłuchowianinem Roku 2015 został młody motoparalotniarz Wojciech Bógdał. W uzasadnieniu werdyktu podano liczne osiągnięcia sportowe tłuchowianina. Laureat jest m.in. indywidualnym Mistrzem Świata (2015) i Mistrzem Europy (2014) w slalomach motoparalotniowych, Mistrzem Świata w sztafecie, trzykrotnym drużynowym Mistrzem Świata, podwójnym mistrzem (2015) i podwójnym wicemistrzem (2014) Polski w slalomach i konkurencjach klasycznych. Ponadto Wojciech Bógdał uzyskał VI lokatę podczas Igrzysk Lotniczych w Dubaju (2015), IV- tą na Mistrzostwach Świata 2014 w Matkopuszta (Węgry), III-cią w Slalomowych Mistrzostwach Czech 2013, III-cią w Slalomowych Mistrzostwach Polski 2013 w Rudnikach, został Drużynowym Mistrzem Europy 2014. Pamiątkową statuetkę wręczył wyróżnionemu Wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski.

Tego dnia została wręczona również inna nagroda, przyznawana corocznie przez jej inicjatora ks. Andrzeja Zakrzewskiego. Wyróżnienie dla osób, które promują gminę i parafię w mediach – Srebrne Pióro otrzymała redaktorka biuletynu parafialnego Apostoł, Tłuchowskich Zeszytów Historyczno – Społecznych oraz strony internetowej parafii – Klaudia Przymirska oraz Zespół Redakcyjny kwartalnika „Tłuchowiaczek”. Podczas gali wręczono także Nagrodę im. ks. Wincentego Borkowskiego, przyznawaną osobom, które działają na rzecz zwiększenia atrakcyjności i potencjału gospodarczego gminy. Wyróżnienie to z rąk wójta gminy Tłuchowo otrzymał prezes Banku Żywności w Płocku Marek Kuczyński oraz z-ca prezesa Aldona Cybulska.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.