Start Archiwum Wielkopostny Dzień Skupienia dla redaktorów mediów parafialnych i świeckich

W sobotę 5 marca ok. 30 osób spotkało się w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku na wielkopostnym Dniu Skupienia dla redaktorów mediów parafialnych i świeckich. Spotkanie rozpoczął ks. biskup Piotr Libera, który we wstępie podkreślił, iż „trudno wyobrazić sobie Kościół bez mediów. Praca w nich, to bardzo ważna misja, a zarazem posłannictwo ludzi utożsamiających się z Kościołem, którzy głoszą Ewangelię na dachach”. Konferencję pod hasłem „Kościół a media” dla uczestników spotkania wygłosił ks. Krzysztof Świerczyński, wicedyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

W dalszej części głos zabrał Mariusz Szuper z Biura Diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży. Zapoznał uczestników spotkania z przygotowaniami diecezji do ŚDM. Nadmienił, iż do diecezji płockiej na Dni ŚDM chce przyjechać 1300 osób z zagranicy, m.in. z: Armenii, Brazylii, Francji, Włoch, Ukrainy, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, USA i Singapuru.

Ponadto uczestnicy Dnia Skupienia uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy św. Benedykta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz rekolekcjonista Krzysztof Świerczyński. Przed Mszą św. można było przystąpić do sakramentu pokuty.

Dziennikarze zwiedzili również dwie wystawy w Muzeum Diecezjalnym: pierwszą dotyczącą pobytu św. siostry Faustyny Kowalskiej w Płocku, drugą - obrazów Madonn autorstwa Wisławy Kwiatkowskiej i Krystyny Szalewskiej.

E.G.