Start Duszp. Strażaków 3 Maja...

W dniu 3 maja, w którym kościół katolicki wspomina Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, mieszkańcy gminy Tłuchowo uroczyście upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji. Obchody rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy, członków Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie pod Pomnik Poległych i Pomordowanych Mieszkańców Gminy Tłuchowo. Tu ks. Marek Czarciński modlił się w intencji zmarłych i zamordowanych podczas walk o niepodległość, odczytano apel poległych, złożono wieńce oraz zapalono znicze. Następnie zatrzymano się na chwilę zadumy przy Pomniku Powstańców Styczniowych, znajdującym się przy kościele. W tłuchowskiej świątyni ks. Andrzej Zakrzewski odprawił Mszę św. w intencji ojczyzny.

Po mszy przemaszerowano do symbolicznego pomnika - Grobu Strażaka, znajdującego się na tutejszym cmentarzu.
Dalsza część uroczystości przeniosła się do miejscowości Podole, gdzie na terenie tamtejszego leśnictwa odbył się IX Bieg Strażaka o Puchar św. Floriana.

Zwycięzcą biegu został Dawid Bromirski, II miejsce  uzyskał Wojciech Sulkowski, III natomiast Patryk Kopyciński - wszyscy reprezentujący OSP Tłuchowo. Drużynowo na  miejscu I uplasowała się OSP Tłuchowo, na II - OSP Trzcianka, III miejsce uzyskała OSP Koziróg Leśny.

Uroczyste obchody trzeciomajowe zakończył piknik z występami tanecznymi uczniów tłuchowskiego gimnazjum, muzyką Gminno-Parafialnej Orkiestry Dętej i występem kabaretowym Heleny Haliny Porwoł.

LES