Start Duszp. Strażaków Dzień Strażaka

Trwają uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Ostatnio odbyły się w Sierpcu (6 V) oraz w Proboszczewicach. Sierpeckie uroczystości miały miejsce w Komendzie Powiatowej PSP. Czterech  nowych strażaków złożyło ślubowanie. Były też awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli miedzy innymi: Komendant Mazowiecki PSP, starosta sierpecki oraz kapelan ks. Andrzej Zakrzewski.

Natomiast w Proboszczewicach (7 V)  przeżywano odpust ku czci św. Floriana, 90 – lecie OSP Proboszczewice oraz uroczystość poświecenia i wręczenia sztandary Oddziałowi Powiatowemu ZOSP RP w Płocku. Uroczystej sumie koncelebrowanej przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski, a kazanie wygłosił ks. kapelan Roman Bagiński.  Po Mszy św. na placu obok strażnicy księża kapelani poświęcili nowy sztandar. Byli obecni przedstawiciele władz samorządowych i strażackich.

qQ