Start Archiwum Nasi w Lednicy

Dnia 4 czerwca bieżącego roku na Polach Lednickich odbyło się jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych chcących wspólnie wyznawać wiarę w Chrystusa śpiewem i tańcem. Hasłem tegorocznej Lednicy było słowo „Amen!”, którym młodzi skierowali do Boga świadectwo „Jestem Twój! Niech tak się stanie!”. Także tłuchowska grupa uczestniczyła w tych wydarzeniach wspólnie z młodzieżą z pobliskiej parafii Rogowo. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania nowych osób, a przede wszystkim do wspólnej modlitwy w niecodzienny sposób. Młodzi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, mieli także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie przeszli przez Bramę Rybę, która w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia stała się Bramą Miłosierdzia. Tegoroczne spotkanie było pewnego rodzaju wstępem do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Paulina Przymirska