Start Duszp. Strażaków Sędziwa bonisławska jubilatka

25 czerwca br. strażacy z Bonisławia świętowali jubileusz 100-lecia istnienia miejscowej straży ogniowej. Uroczystość rozpoczęła Msza św., którą w intencji strażaków sprawowali ks. Andrzej Zakrzewski i ks. Franciszek Kuć. W kazaniu ks. kapelan Andrzej Zakrzewski nakreślił klimat społeczny jaki 100 lat temu panował na ziemiach polskich. Szczególne miejsce poświęcił założycielowi bonisławskiej straży ks. Michałowi Kaczorowskiemu, który poniósł śmierć w 1941 r. w obozie niemieckim w Działdowie. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na plac przed strażnicą, gdzie zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Szczególnym momentem było odznaczenie sztandaru OSP Bonisław Złotym Znakiem Związku OSP RP. Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Gozdowo pod batutą dh Edwarda Wielgóckiego. Władze samorządowe reprezentowali wicestarosta pow. sierpeckiego oraz wójt gminy Gozdowo, natomiast władze strażackie brygadier Marcin Strześniewski -komendant PSP w Sierpcu oraz członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP - dh Józef Chmielewski.