Start Duszp. Strażaków Jubileusz 65-lecia OSP Piastowo

W sobotę 9 lipca br. OSP Piastowo obchodziła 65 lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się  Mszą św. koncelebrowaną  w sierpeckiej farze, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił ks. Dawid Witkowski – wikariusz miejscowej parafii.

Wasza służba to nie tylko piękny mundur, wypinanie piersi do odznaczeń, ale to zaufanie, którym Was darzą inni, licząc na waszą pomoc. Pamiętajcie o tym zawsze, gdy ten mundur zakładacie. Niech ta dzisiejsza uroczystość, pobudź Was do jeszcze bardziej intensywnej pracy nad sobą, nad swoją postawą i moralnością, byście w sposób odpowiedzialny kształtowali młode pokolenie strażaków, które wychowane w duchu troski o dobro wspólne, godnie przejmą po Was sztafetę życia- mówił podczas kazania ks. Dawid Witkowski.

Po zakończonej Mszy św. obchody jubileuszowe przeniosły się przed strażnicę w Piastowie. Tutaj ks. kapelan Andrzej Zakrzewski poświęcił gruntownie odbudowaną i zmodyfikowaną remizę, natomiast ks. Dawid Witkowski dokonał poświęcenia samochodu, który w tym dniu otrzymała OSP Piastowo.

Ważnym wydarzeniem było wręczanie zasłużonym strażakom medali i odznaczeń. Podniosłą chwilą była również dekoracja sztandaru miejscowej jednostki brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Gośćmi honorowymi obchodów 65-lecia OSP Piastowo byli przedstawicie władz samorządowych na czele z wójtem Gminy Sierpc i wicestarostą sierpeckim oraz  władze strażackie reprezentowane przez  dh Jana Sugajskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Sierpcu oraz brygadiera Pawła Sekulskiego z  Komendy PSP w Sierpcu

Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Goleszyn pod batutą dh Edwarda Wielgódzkiego.