Start Archiwum Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Skępskiej

Piękna, bezchmurna pogoda przywitała tegorocznych wiernych, którzy po porannej mszy świętej, odprawionej przez księdza proboszcza Andrzeja Zakrzewskiego, udali się 7 września 2016 roku do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Tak jak to było w latach ubiegłych, tak i w tym roku w Źródłach na pielgrzymów czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców wioski. Po kilkugodzinnej wędrówce, radosnych śpiewach i modlitwach w skupieniu, pielgrzymi dotarli do Skępego, gdzie czekała na nich Gminno-parafialna orkiestra dęta z Tłuchowa. W towarzystwie całej asysty procesyjnej wędrujący uroczyście przeszli ulicami miasteczka, by pokłonić się Matce Bożej Brzemiennej i wziąć udział w nabożeństwach ku jej czci. Dnia 8 września wyruszyła także, po raz kolejny, pielgrzymka rowerowa. Po zakończeniu uroczystości odpustowych piesza grupa zawędrowała z powrotem do Tłuchowa, by wraz z zachodzącym słońcem zakończyć kolejną wędrówkę i z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie za rok.

Ze względu na 165. rocznicę wędrówek do Skępego w czasie sumy odpustowej koncelebrowanej, której przewodniczył ksiądz Arcybiskup Józef Michalik pielgrzymi płoccy odnowili przyrzeczenia dotyczące dalszego pielgrzymowania i wierności Matce Bożej Skępskiej

Klaudia Przymirska