Start Archiwum Walczyli o puchar św. Stanisława

Już po raz szósty w polskich kościołach zorganizowany został Tydzień Wychowania, podczas którego tym razem refleksje na temat wychowania skupiły się wokół tajemnicy Miłosierdzia Boga i odpowiedzi człowieka, który go doświadcza.

Parafia Tłuchowo corocznie organizuje we wrześniowym tygodniu Msze św. z nauką dla uczniów, rodziców i nauczycieli, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz wyjazd młodzieży do Rostkowa. Od trzech lat ponadto, dzięki pomysłowi ks. proboszcza Andrzeja Zakrzewskiego, tłuchowska młodzież może walczyć o podium w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar św. Stanisława. W dniach od 5 do 23 września, na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Tłuchowie, o zwycięstwo rywalizowało łącznie 50 uczennic i uczniów w wieku od 10 do 13 lat. Drużyną, która zdobyła okazałą statuetkę patrona młodzieży została klasa VI „b”, drugie miejsce wywalczyła klasa VI „c”, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła drużyna klasy V „b”.

Fundatorem nagród był ks. kan. Andrzej Zakrzewski, a współorganizatorem rozgrywek Uczniowski Klub Sportowy „Top”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe figurki św. Stanisława, a cały turniej przebiegł w przyjaznej i sportowej atmosferze.