Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków VI Płockie Zaduszki Strażackie

6 listopada 2016 r. strażacy z Płocka i okolic oraz z gminy Tłuchowo wzięli udział w VI Płockich Zaduszkach Strażackich, które o sześciu lat – dzięki gościnności ks. prob. Tadeusza Łebkowskiego - odbywają się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Mszy św. koncelebrowanej w intencji zmarłych strażaków przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyli także ks. Roman Bagiński i ks. Jarosław Kamiński. Kazanie do braci strażackiej wygłosił ks. Jarosław Kamiński, który miedzy innymi powiedział: Trzeba pamiętać o strażakach, którzy odeszli, a za życia bezinteresownie pomagali innym, ale trzeba tez pamiętać o żyjących, ponieważ oni też są powołani do życia w komunii z Bogiem w wieczności.[…]  Świętość to nie jest żadne dziwactwo, to staranie się żyć, jak Bóg przykazał”. Uroczystość uświetniły chór nauczycielski „Gloria” z Tłuchowa pod dyrekcją Roman Mellera oraz orkiestra strażacka z Gąbina pod batutą dh Tadeusza Zalewskiego. Wspomniani muzycy i śpiewacy zapewnili muzyczną oprawę Mszy św. oraz dali dwa wspólne koncerty (przed i po Mszy św.)

KC.