Start Duszp. Strażaków II Zaduszki Strażackie w Gostyninie

13 listopada br. w parafii św. Marcina w Gostyninie odbyły się Zaduszki Strażackie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W kazaniu ks. Zakrzewski powiedział między innymi: Dzisiaj modlimy się za zmarłych strażaków, pomagamy ich duszom nieśmiertelnym, aby jak najszybciej powiększyli grono świętych. […]  ta uroczystość jest również i nam potrzebna, aby się zatrzymać i pomyśleć co dla nas jest najważniejsze. Czy tylko doczesność?

Na tegoroczne Zaduszki przybyli strażacy z Gostynina i okolic. Uroczystość uświetniła miejscowa orkiestra. Po Mszy św. delegacje strażaków oraz władz samorządowych złożyły kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

KC.