Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków Spotkali się w Tłuchowie na XII Strażackich Zamyśleniach

W drugą Niedzielę Adwentu brać strażacka wypełniła tłuchowską świątynię. Na tę uroczystość przybyli strażacy z PSP w Lipnie i Sierpcu. Byli obecni przedstawiciele z OSP działających na terenie powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. Wokół ołtarza zgromadziło się ok. 40 pocztów sztandarowych. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin celebrował ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. Kazanie wygłosił ks. Piotr Marzec, który między innymi powiedział: Jesteście każdego dnia powołani do niesienia pomocy na różnych odcinkach ludzkiego życia. Tylko w takim aspekcie wasza służba ma sens i jest ogromnie wartościowa i potrzebna. Apelował do strażaków, aby: poprzez dobre życie i codzienne nawracanie się gasili płomienie grzechu, namiętności, płomienie piekła, które naprawdę istnieje.

Oprawę liturgiczna przygotowali strażacy z OSP Tłuchowo, a uroczystość uświetniła tłuchowska orkiestra pod batutą Józefa Jankowskiego. Adwentowe Strażackie Zamyślenia są po to, aby druhny i druhowie zatrzymali się choć na chwilę. Aby strażacy zebrawszy swoje myśli na modlitwie i przyjmując sakramenty św. mogli znaleźć się blisko Boga. Adwentowe czuwanie łączy brać strażacką, a wspólna modlitwa ich wzmacnia. W tym roku odbyły się już Strażackie Zamyślenia w Dzierżeninie i Tłuchowie, a w niedługim czasie na adwentowym czuwaniu spotkają się strażacy w Malużynie i Radzanowie.

Anna Tłuchowska