Start Duszp. Strażaków Goleszyńska jubilatka

10 czerwca jednostka OSP Goleszyn świętowała 100- lecie istnienia. Nad jej powstaniem trudził się m.in. ówczesny proboszcz parafii ks. Jan Wiloch, który został jej pierwszym prezesem.

Jubileusz 100-lecia działalności straży skłania nas do zadumy i refleksji nad tym co już było, a działaczy zachęca do planów na przyszłość , z poszanowaniem historii jednostki i osiągnięć poprzedników- tymi słowami rozpoczął kazanie ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków, który przewodniczył również jubileuszowej Mszy św. koncelebrowanej. Towarzyszyli mu: ks. Roman Godlewski – proboszcz parafii oraz ks. Kazimierz Bartosiewicz- dawniej posługujący tu proboszcz.

Jubileusz był również okazją do poświęcenia tablicy pamiątkowej, odznaczenia sztandaru OSP Goleszyn Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz uhonorowania strażaków indywidualnymi odznaczeniami.

Oprawę muzyczną święta goleszyńskiej straży zapewniła działająca od 1948 roku orkiestra pod batutą Edwarda Wielgóckiego.