Start Duszp. Strażaków V Konkurs Strażackich Kronik

Już po raz piąty tłuchowianie rozstrzygnęli Konkurs Strażackich Kronik, prowadzonych przez jednostki OSP gminy Tłuchowo. Konkurs na najlepiej prowadzoną kronikę odbywa się co dwa lata. 13 lipca komisja konkursowa w składzie : ks. Kan. A. Zakrzewski – przewodniczący komisji, Krzysztof Dąbkowski – Wójt Gminy Tłuchowo oraz Krystyna Lipińska – przedstawicielka Zarządu Gminnego ZOSP RP w Tłuchowie, spośród 8 kronik zgłoszonych przez jednostki, wybrała te najlepsze. Wśród nich znalazły się:

miejsce I – kronika OSP Tłuchowo, kronikę prowadzi Hanna Listkowska,

miejsce II – kronika OSP Trzcianka, którą prowadzi Aneta Trzcińska,

miejsce III - ex aequo, kronika OSP Źródła (prowadzona przez Wiolettę Kuczmarską) i OSP Mysłakówko (prowadzona przez Annę Tłuchowską).

Konkurs Kronik Strażackich ma na celu zachęcić do utrwalenia bieżącej historii jednostek strażackich. Staną się one w późniejszym czasie m.in. źródłem informacji dla opracowujących historię ruchu  strażackiego - komentuje ks. Andrzej Zakrzewski - inicjator i jednocześnie fundator nagród w tymże konkursie.

Okazją do wręczenia pucharów i dyplomów dla zwycięzców oraz pamiątkowych statuetek i dyplomów dla pozostałych uczestników konkursu, były obchody Dnia Ziemi Tłuchowskiej, które odbyły sę 16 lipca.