Start Duszp. Strażaków 100 lat OSP Gradzanowo Kościelne

16 lipca 2017 r. druhowie OSP Gradzanowo Kościelne obchodzili jubileusz 100-lecia swojej jednostki. O godz. 11:30 uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna. Koncelebrze przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Andrzej Zakrzewski. […] nasi strażacy wykonują swoje obowiązki w oparciu o przykazanie miłości człowieka. Rozdają wokół siebie dobro. Pragną pomagać potrzebującym i zagrożonym utratą zdrowia i życia oraz dóbr doczesnych. Przez 100 lat strażackie hasło: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” nie było martwym zawołaniem. Ono ilustruje wieloletnią działalność OSP Gradzanowo Kościelne- powiedział podczas kazania ks. Zakrzewski.

W czasie liturgii został odczytany list gratulacyjny od Biskupa Płockiego Piotra Libery – nadesłany na ręce ks. proboszcza kanonika Romana Tomaszewskiego. Biskup Płocki pisał m.in.: Niech obchodzony jubileusz stanie się okazją do przyjęcia wyrazów wdzięczności za pełną poświęcenia służbę dla dobra drugiego człowieka, a patron św. Florian czuwa nad druhami w każdym dniu ich życia i pracy.

Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lutocina pod batutą kapelmistrza dha Dariusza Szczesiaka oraz przybyli goście: Komendant PSP w Żurominie starszy brygadier Adam Dobrosielski, Prezes Oddziału Powiatowego OSP RP w Żurominie dh Jerzy Rzymowski oraz Prezes Oddziału Gminnego OSP RP w Siemiątkowie dh Piotr Kostrzewski.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przenieśli się na plac przed remizą. Dokonano odznaczenia sztandaru Złotym Znakiem Związku OSP RP. Były również odznaczenia i wyróżnienia indywidualne.