Get Adobe Flash player
Start

Dzień 1

5.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Wadowic - rodzinnego miasta Ojca Świętego: dom rodzinny  Karola Wojtyły (w miarę możliwości, wstęp około 18,-PLN, emeryci 12 - PLN), Bazylika Ofiarowania NMP, czas wolny - możliwość zakupu i degustacji kremówek. Przejazd do Sanktuarium Pasyjno–Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Sanktuarium to jest jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego – łączy zarówno kult Chrystusa cierpiącego, jak i Matki Bożej. W sanktuarium znajduje się obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Według tradycji, 3 maja 1641 Stanisław Paszkowski z Brzezia Paszkowskiego podczas modlitwy zauważył spływające z oczu Matki Bożej krwawe łzy. O zdarzeniu został powiadomiony biskup krakowski. Poproszono właściciela, by podarował obraz kościołowi w Marcyporębie. Stanisław Paszkowski wyruszył z obrazem do Marcyporęby, jednak w czasie podróży poczuł, że jakaś siła kieruje go w zupełnie inną stronę, niż zamierzał. Wędrując, dotarł do sanktuarium kalwaryjskiego. Zrozumiał wtedy, że wolą Bożą jest, aby wizerunek płaczącej Matki Bożej spoczął właśnie w tym miejscu. Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej był miejscem częstych modlitw Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Jako papież odwiedził sanktuarium dwukrotnie: 7 czerwca 1979 oraz podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, 19 sierpnia 2002 roku. W stulecie koronacji obrazu, 10 czerwca 1987 przekazał dla sanktuarium złotą różę. Ceremonia miała miejsce podczas III pielgrzymki Papieża do Ojczyzny, podczas Mszy św. na krakowskich Błoniach. Na tę okoliczność Obraz opuścił Kalwarię Zebrzydowską i został umieszczony przy ołtarzu na Błoniach. Nocleg tego dnia planowany jest w okolicach Zakopanego.

Zainteresowani zwiedzaniem domu rodzinnego św. Jana Pawła proszeni są o zgłoszenie tej chęci przy zapisywaniu się na wyjazd!!!

Dzień 2

Dzień przeznaczony na pobyt w Zakopanym. W Stolicy polskich Tatr miedzy innymi odbędziemy spacer po Krupówkach do kolejki na Gubałówkę (wstęp około 20,-PLN), skąd będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę Tatr i Zakopanego. Nawiedzimy także sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Na budowę przyszłego kościoła - "wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku" miał wpływ  czas modlitwy towarzyszącej śmiertelnie rannemu Papieżowi, powracającemu powoli do zdrowia. Kościół ten uważany jest za szczególną świątynię - powstałą najpierw w sercach wiernych. Ten kościół powstał z modlitwy za Papieża, z troski o Papieża, z ofiar składanych w intencji Papieża. Nie brakowało wśród nich najwyższej ofiary: "Panie, jeśli chcesz, zabierz moje życie, a zachowaj życie Ojca Świętego". Odbędziemy także spacer po górach z miejscowym przewodnikiem (spacer uzależniony jest od pogody). Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Msza Święta, a następnie przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski, dziedziniec, Smok Wawelski, Katedra z kaplicą Zygmuntowską. Zwiedzanie Starego Miasta, gdzie zobaczymy Rynek z Sukiennicami, Barbakan, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Czas wolny na Krakowskiej Starówce. Wyjazd w drogę powrotną na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

W cenę wyjazdu wliczono:

• ubezpieczenie NNW(następstw nieszczęśliwych wypadków)

• opiekę pilota na trasie całego wyjazdu

• przewodników miejscowych w miejscach tego wymagających

• przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem(napoje sprzedawane przez kierowców), wc, video, obsługiwanego przez dwóch kierowców

• noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2 lub 3 – osobowych (dopłata do pokoju 1 – osobowego 110,00 PLN)

• 3 obiadokolacje (od dnia 1 do 3 włącznie) oraz 2 śniadania (dnia 2 i 3), napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Uczestnicy zabierają ze sobą:

Ważny dowód osobisty lub paszport oraz pieniądze na opłaty wstępów, z których pragnie skorzystać oraz ewentualne 5,-PLN dziennie na opłatę zestawu słuchawkowego używanego podczas zwiedzania. Ilość i wysokość opłat wstępów podane w programie są orientacyjne.

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3%  ceny wyjazdu.

Cena : 560,00 PLN                                                                                                                                   Termin wyjazdu: 29.09.2017