Get Adobe Flash player
Start

10 września br. OSP w Warzynie Skórym (parafia Goleszyn) świętowała pięćdziesięciolecie swego istnienia. Straż powstała w 1965 r., ale ze względu na remont strażnicy uroczystości jubileuszowe przesunięto na bieżący rok.

Jubileuszowe obchody na placu przed miejscową strażnicą rozpoczęła się Mszą św. dziękczynną, której przewodniczył i kazanie wygłosił kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski. W kazaniu ks. kapelan zaznaczył: Obojętnie w jakim czasie powstawały poszczególne straże, czy był to wiek XIX, czy XX zawsze u podstaw ich założenia było przykazanie miłości Boga i człowieka. Współczesnym strażakom przypominają o tym napisy na  sztandarach: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

W uroczystości udział wzięli między innymi ks. prob. Roman Godlewski, Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpuliński oraz poczty sztandarowe i delegacje wszystkich straży pożarnych z terenu gminy.   Szczególnymi gośćmi byli dwaj żyjący i czynni strażacy - współzałożyciele OSP Warzyn Skóry: dh Ryszard Milewski i dh Mieczysław Olkuski. Uroczystość uświetniła orkiestra z OSP Goleszyn pod dyrygenturą Edwarda Wielgóckiego. Zasłużeni druhowie otrzymali odznaczenia i wyróżnienia

Edyta Gąsiorowska