Start Duszp. Strażaków Modlili się za swoich druhów…

28 X 2017 r. w parafii Święte Miejsce odbyły się Zaduszki Strażackie. Mszę św. pod przewodnictwem ks. Andrzeja Zakrzewskiego sprawowali: miejscowy proboszcz ks. Jacek Daszkowski i ks. Michał Gaszczyński –proboszcz parafii Czernice Borowe. Posługą w konfesjonale służył  ks. Andrzej Rutkowski – proboszcz parafii Węgra. W kazaniu ks. kapelan Andrzej Zakrzewski powiedział między innymi: Przed obliczem Boga nikt nie jest bez winy. Dlatego z głęboką wiarą ośmielamy się prosić Pana Boga, aby oczyścił braci strażaków  ze zmazy grzechów. […] Ludzie wierzący są jednak świadomi, że mają przyjaciół również w niebie. Nasi zbawieni bracia wstawiają się za nami. A my z kolei jesteśmy przyjaciółmi dla tych wiernych zmarłych, za których dzisiaj się modlimy.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyło 26 sztandarów oraz ok. 200 strażaków z powiatu przasnyskiego. Wśród gości znaleźli się: Komendant PSP w Przasnyszu bryg. Waldemar Białczak, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu dh Bogdan Rzepczyński oraz Wójt Gminy Przasnysz dh Grażyna Wróblewska.

Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Krępa Stara pod batutą dh Kazimierza Makowskiego.

Szczególnie wzruszającym momentem  było wymienianie  nazwisk zmarłych strażaków ze wszystkich OSP i PSP z terenu powiatu.