Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków Zaduszki strażackie w Mokowie

25 listopada br. o godz. 11:00, na zaproszenie ks. prob. Zbigniewa Milczarka, do kościoła parafialnego w Mokowie przybyli strażacy z gminy Dobrzyń nad Wisłą, by wspólnie modlić się za zmarłych druhów. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski, który wygłosił również kazanie.

Dzisiejsza modlitwa za zmarłych strażaków jest znakiem naszej wiary oraz wyrazem przyjaźni i chrześcijańskiej miłości wobec naszych druhów – mówił m.in. podczas kazania ks. kapelan.

Po Mszy św. wszyscy udali się na miejscowy cmentarz, gdzie przy Symbolicznym Grobie Strażaków zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Spotkanie zakończyło się odczytaniem nazwisk zmarłych w ostatnim czasie strażaków oraz wspólną modlitwą za ich dusze.

Edyta Gąsiorowska