Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków Nowy sztandar na stulecie

3 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Orszymowie obchodziła 100-lecie swojej działalności. Centralnym punktem uroczystości była Msza św., którą celebrował ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny kapelan strażaków. W kazaniu ks. kapelan powiedział między innymi: „Choć od śmierci św. Floriana minęły wieki, to jest on dla nas wzorem wierności Chrystusowi. Miał do wyboru złożyć kadzidła pogańskim bożkom lub ponieść śmierć. Wybrał wierność! […] Oby żaden strażak nie zszedł z drogi wierności Panu Bogu”.

Po Mszy św. odbył się uroczysty apel , po którym ks. Zakrzewski poświęcił nowy sztandar, który ufundowało miejscowe społeczeństwo. Podczas tej uroczystości zasłużeni druhowie otrzymali medale i odznaczenia, a jubilatka otrzymała medal Pro Masovia. Uroczystości uświetnili samorządowcy na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem. Władze strażackie reprezentowali dh Hilary Januszczyk i zastępca Miejskiego Komendanta PSP w Płocku - mł. bryg. Jacek Starczewski.

Edyta Gąsiorowska