Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków W Przyjaźni ze św. Florianem

Publikacja W przyjaźni ze św. Florianem. Straże pożarne w powiecie sierpeckim pragnie przypomnieć braci strażackiej historię rodzącego się ruchu strażackiego w Królestwie Polskim i na Północnym Mazowszu. Zaprezentowano jednostki, które stanowią ochronę przeciwpożarową powiatu sierpeckiego. Wspominano również o Ochotniczych Strażach Pożarnych, jak również o Państwowej Straży Pożarnej. Nie zapomniano o chlubie powiatu sierpeckiego, jaką są strażackie orkiestry. Nie mogło także zabraknąć nawiązania do patrona – św. Floriana, którego szczególnie umiłowali polscy strażacy. Nawiązano również do tego, co nowe w życiu sierpeckich druhów: do Strażackich Zamyśleń Wielkopostnych i Adwentowych oraz do Symbolicznych Grobów Strażackich, które pojawiły się na naszych cmentarzach.

[Ze wstępu]