Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków 120 lat OSP Gąbin

Takiego wieku można pozazdrościć. 120 lat swojego istnienia świętowała 9 września br. Ochotnicza Straż Pożarna z Gąbina. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15:00 Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W koncelebrze Mszę św. odprawiali również ks. Roman Bagiński – kapelan strażaków pow. płockiego oraz ks. Andrzej Świderski – miejscowy proboszcz. Dalsza część obchodów miała miejsce na rynku przed strażnicą, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia, wręczono medale i odznaczenia. Zasłużeni druhowie otrzymali z rąk Adama Struzika medale Pro Masovia. Uroczystość była również okazją do pożegnania dotychczasowego kapelmistrza gąbińskiej orkiestry dha Tadeusz Zalewskiego oraz poświęcenia nowoczesnego sprzętu strażackiego, którego dokonał ks. Andrzej Zakrzewski.  Na zakończenie goście mogli podziwiać sprzęt strażacki, wśród którego największym zainteresowaniem cieszył się zaprzęg konny ze sprzętem z 1918 roku.

Edyta Gąsiorowska