Get Adobe Flash player
Start

Dzień 1
5.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd Zagrzebia na pierwszy nocleg.

Dzień 2
Po noclegu udamy się do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, które znajduje się w miejscowości Marija Bistrica. W tym narodowym Sanktuarium czczona jest cudowna figurka Maryi łaskami słynąca, którą datuje się na XVI w. Tego dnia udamy się również do centrum Zagrzebia. Stolica Chorwacji to blisko milionowe miasto, pięknie położone na trzech wzgórzach. Wielu uważa, że przypomina Wiedeń czy Budapeszt, bo przez długi czas pozostawało w obrębie Austro-Węgier.  My w czasie naszego krótkiego pobytu zobaczymy Stare Miasto, a w nim między innymi: Gradec i Kaptol z kościołem św. Katarzyny, placem św. Marka i kościołem pod tym samym wezwaniem, którego dach jest ozdobiony w niezwykły sposób – kolorowymi herbami Zagrzebia i Chorwacji. Przejdziemy również pod Pałac Bana, który jest obecnie siedzibę prezydenta Chorwacji. Nocleg w Zagrzebiu.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Na obszarze 19,5 hektarów wśród lesistych pagórków znajduje się 16 turkusowych jeziorek połączonych wodospadami i kaskadami. Po drewnianych mostkach można tu wędrować aż przez 18 km brzegami jeziorek i strumieni, podziwiając wciąż zmieniające się formy ścieżek wodnych w huku spadającej wody. Po zwiedzeniu parku przejazd na nocleg w okolice Splitu.

Dzień 4
Tego dnia udamy się do miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Dubrownik to miasto, które zostało założone przeszło 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z Epidaurum. W średniowieczu miasto to odgrywało dużą rolę w handlu morskim, konkurując z samą Wenecją. Znakomicie zachowane stare miasto, jest unikalne ze względu na wykładane marmurem place, strome, brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny, muzea i przede wszystkim wspaniale zachowane fortyfikacje obronne (wstęp na mury obronne dodatkowo płatny około 14€/os.). Wszystko to będziemy mogli zobaczyć podczas naszego pobytu w Dubrowniku. Przejazd do hotelu w okolicy Neum.

Dzień 5
W tym dniu zaplanowany jest rejs łódkami kanałami Neretwy (Fish Picnic). Na zakończenie rejsu przepłynięcie do restauracji, gdzie będzie można skosztować lokalnych dań oraz wina. Wyjazd dodatkowo płatny 25€/os. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 6
Po śniadaniu nastąpi wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Vepric. Historia tego Sanktuarium wiąże się z pierwszą narodową pielgrzymką Chorwatów do Lourdes, która wyruszyła w 50-tą rocznicę objawień maryjnych. Biskup Carić, organizator pielgrzymki, był pod wrażeniem francuskiego sanktuarium i po powrocie postanowił stworzyć podobne miejsce kultu na terenie Chorwacji. Dziś o tym Sanktuarium mówi się „Chorwackie Lourdes” i jest jednym z chętniej odwiedzanych sanktuariów na terenie tego kraju. Tego dnia udamy się również do Splitu. Miasto to jest największym miastem na wybrzeżu Dalmacji. Stara część została zbudowana wokół zatoki. Split zyskał sławę za czasów panowania cesarza Dioklecjana w III wieku naszej ery, znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan. Tutaj właśnie mieszczą się ruiny olbrzymiego pałacu cesarskiego, w którym Dioklecjan spędził ostatnie chwile swojego życia. Obecnie w pozostałościach pałacu mieści się blisko 200 innych budynków. Ostatnim punktem w programie będzie wizyta w sanktuarium w Sinj. W tym miejscu kilka wieków temu znaleźli schronienie franciszkanie uchodzący z Rama w Hercegowinie. Przynieśli oni wówczas ze sobą obraz Matki Bożej, za którego przyczyna działo się wiele cudów – m. in.  Matce Bożej Sinjskiej przypisuje się ochronę miasta w trakcie oblężenia tureckiego w XVIII wieku. Świadkowie tego wydarzenia twierdzili, że żołnierzom ukazała się biała postać kobiety, od której biła światłość. Do dziś wszyscy są zgodni, że to właśnie dzięki pomocy Matki Bożej pokonano Turków. Nocleg w okolicy Splitu.

Dzień 7
Tego dnia udamy się do Zadaru. Miasto to jest stawiane na równi z Dubrownikiem i Wenecją, bywa też nazywane "małym, chorwackim Rzymem”. W czasie naszego pobytu w Zadarze zobaczymy między innymi: rzymskie forum, kościół przedromański św. Donata, Ratusz i „Morskie Organy” Spacerować będziemy także po Kalelarga – głównej ulicy Zadaru (której nazwa oznacza ni mniej, ni więcej tylko "szeroką ulicę. Przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia.

Dzień 8
Po śniadaniu nastąpi przejazd do Wiednia. W Stolicy Austrii przejedziemy tak zwanym „Małym Ringiem” i odbędziemy spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Na nocleg udamy się w okolice Brna.

Dzień 9
Przejazd do Ołomuńca, miasta które od wieków należało  do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego.  W mieście tym udamy się na Rynek, gdzie znajduje się najznamienitszy zabytek Ołomuńca – Kolumna Trójcy Przenajświętszej. Jest ona największym skupiskiem rzeźb barokowych w ramach jednej struktury w Europie środkowej. W czasie naszego spaceru po tym pięknym mieście odwiedzimy Kaplicę św. Jana Sarkandra wybudowaną na miejscu dawnego więzienia, w którym w 1620 r. był on przetrzymywany i torturowany. Większość relikwii i czaszka Świętego znajduje się w Katedrze ołomunieckiej, którą także nawiedzimy. Przed udaniem się na nocleg w okolice Ołomuńca odwiedzimy jeszcze Świętą Górę (Svatý Kopeček) - miejsce pielgrzymek, od setek lat nierozerwalnie związane z krajobrazem okolicy. Monumentalny barokowy kompleks zbudowano w miejscu, gdzie zgodnie z tradycją przed ołomunieckim kupcem pojawiała się Matka Boska. Świątynię tą w czasie swej wizyty papież Jan Paweł II wyniósł do rangi bazyliki mniejszej. Po wyczerpaniu programu wyjazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Cena:  890 PLN + 360 Euro

Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 500 PLN; pozostałą kwotę (łącznie z euro) należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.

Termin wyjazdu:

22-30.06.2019

Cena obejmuje:

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem wyposażonym w wc, barek, dvd,
 • zakwaterowanie w hotelu *** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 9-go dnia oraz obiadokolacje od 2-go do 8-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 60€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 800 PLN/os. za cały wyjazd,
 • opłat za korzystanie z mini barku,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.


UWAGA!

 • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych,
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć od kosztów rezygnacji z wyjazdu (120 PLN/os.) – chęć dodatkowego ubezpieczenia trzeba przedłożyć na piśmie,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

www.pielgrzymkianda.pl Biuro Turystyczne AnDa kom. +48 608 300 462