Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków Nowa Straż – Nowy Sztandar

W niedziele 7 września br., w kościele parafialnym w Bonisławiu odbyła się Msza św. odpustowa ku czci MB Różańcowej oraz zainaugurowano działalność OSP Bronoszewice. Liturgii odpustowej przewodniczył kapelan diecezjalny strażaków ks. Andrzej Zakrzewski z współkoncelebransami ks. proboszczem Franciszkiem Kuciem oraz ks. Andrzejem Nowakowskim.

Ksiądz kapelan strażaków wygłosił kazanie, w którym podkreślił, że Sztandar to nie tylko kawałek materiału, który wisi spokojne w gablocie. Sztandar to symbol jedności i przyjaźni. Sztandar niesie ideę. W przypadku straży pożarnej jest nią motto: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Sztandar zobowiązuje. Przed sztandarem klękamy, sztandar całujemy na sztandar przysięgamy. Po wygłoszeniu kazania ks. Andrzej Zakrzewski poświęcił nowy sztandar, którego fundatorem jest Dariusz Kalkowski.

Po zakończonej Mszy św., oraz procesji eucharystycznej uczestnicy uroczystości udali się na plac ćwiczebny do gościnnej OSP Bonisław, gdzie fundator sztandaru przekazał go w ręce prezesa OSP Bronoszewice.

Historia OSP Bronoszewice sięga 1965r., gdzie przez 30 lat pełniła swoją służbę. W 1995r., ze względu na brak zainteresowania ze strony nowych adeptów, straż zakończyła swoje działania. Dopiero w 2018r., została na nowo powołana do istnienia. Obecnie w skład OSP wchodzi 25 członków.

Władze strażackie na uroczystości reprezentowali brygadier Paweł Sekulski z PSP w Sierpcu i prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gozdowie dh Andrzej Smoleński.

K.S.