Get Adobe Flash player
Start Archiwum Liga św. Stanisława

W dniach 15 września – 15 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte odbyła się kolejna edycja Piłkarskiej Ligi Św. Stanisława. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i fundatorem nagród jest Ks. Andrzej Zakrzewski – proboszcz tłuchowskiej parafii, a rozgrywki prowadzą nauczyciele wf: Katarzyna Jankowska, Ewa Zaręba, Paweł Rędziński i Robert Urbański. W tym roku do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 17 drużyn (ponad 120 zawodniczek i zawodników), które rywalizowały z sobą w systemie „każdy z każdym”. Mecze były pełne pozytywnych sportowych wrażeń i stały na wysokim poziomie. W grupie młodszej (kl. IV – VI) zwycięstwo odniosła klasa VI „a” która w finałowym spotkaniu pokonała V „b”. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z klasy VI „b”. W grupie starszej po emocjonującym meczu triumfowała klasa III „a” Gimnazjum, II miejsce zajęła klasa VIII „b” a III – III „b”. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami i pamiątkowymi statuetkami Patrona Ligi – św. Stanisława Kostki. Organizatorzy dziękują Dyrekcji i nauczycielom szkoły za życzliwość i pomoc w organizacji rozgrywek.

R.K.